Zapadajú vám knihy prachom?

Radi sa ich ujmeme a vašim knihám nájdeme nových čitateľov.
Poďme im dať druhú šancu!

Vedieť viacKontaktovať

Výkup kníh Košice alebo darujte knihy za odvoz na dobrú vec

Ak ste rozmýšľali, kde dať staré knihy, ktoré už pravdepodobne nebude nik čítať a jednoducho a pohodlne sa ich potrebujete zbaviť, sme tu pre vás! Radi sa vašich „prachom zapadnutých“ a nepotrebných, prečítaných aj nečítaných, kníh ujmeme a s radosťou im nájdeme nových čitateľov.

Ak ste z Košíc alebo okolia a vaša knižnica už nezvláda nápor množstva nepotrebných no zachovalých kníh, ktoré ju ťažia a neradi by ste ich vrhli do koša, radi vás navštívime osobne. Ak vám však nevyhovuje osobné stretnutie, k prevzatiu balíčka z vašimi knihami, vieme poslať aj kuriéra. Všetko je samozrejme v našej réžii.

Dajme knihám druhú šancu! Podporme spoločne kolobeh kníh, podporme účel, na ktoré boli vyrobené, podporme ich čítanie nielen medzi dospelými ale aj deťmi.

Vieme navštíviť všetky mestá a obce v okrese Košíc, ako sú samotné Košice a okolie, Budimír, Kysak, Kechnec, Moldava nad Bodvou, Medzev, Valaliky, Rozhanovce a iné obce.

Podporme spoločne čítanosť kníh medzi ľuďmi,
ktorí si ich napr. nemôžu dovoliť.

Čo robíme?

“Čítajte knihy, ale pamätajte si, že kniha je len kniha a mali by ste vždy myslieť za seba.”
~ Maxim Gorky

Zber kníh Košice

Ak potrebujete posunúť prečítané, nečítané či nechcené knihy, veľmi radi sa ich ujmeme. Zadarmo zabezpečíme odvoz a vašim knihám dáme druhú šancu.

Výkup kníh Košice

Knihy prijímame darom alebo aj výkupom. Knihy, ktoré vám „zapadajú prachom“ oceníme na mieste a zaplatíme vám v hotovosti.

Nový domov pre knihy

Vašimi knihami naplníme knižné búdky, rozdelíme ich medzi deti v detských domovoch a domovoch dôchodcov, materských škôl, alebo aj na burzy kníh, či antikvariáty.

Vítame

Viac vítame darovanie kníh, nakoľko knihy od nás putujú do správnych rúk na dobrú vec. Vieme sa však dohodnúť aj na výkupe, podľa množstva a stavu kníh za symbolickú čiastku.

zapadnuté prachom
v číslach

Aj keď sme ešte len na začiatku našej „misie“ – toto sú naše štatistiky, ktoré vás možno zaujmú a ktoré budeme priebežne aktualizovať. Ďakujeme za podporu Košice a okolie!

6000

darovaných kníh

120

darcov

480

vykúpených kníh

52

predajcov

2700

najazdených km za knihami

Kontaktujte nás vyplnením formulára!
Ozveme sa vám

  alebo nám jednoducho napíšte alebo zavolajte

  Napísali o nás

  “Niekedy aj malá pomoc dokáže niekomu druhému zmeniť život.”

  Fandím tomuto skvelému nápadu, ako dať knihy opäť do obehu. Sama som pretriedila knižnicu a do tohto projektu darovala vyše 100 kníh pre deti aj dospelých, ktoré boli pár-krát prečítané, prenášané len z miesta na miesto a tak si vďaka vám nájdu ďalších čitateľov.

  Oceňujem prístup, aj napriek tomu, že sú mladíci z Prešova, kuriér balík z knihami, ktoré vo svojej podstate „zapadali prachom“ vyzdvihol k spokojnosti. Odporúčam!

  Zachráneným knihám sme našli nové domovy a nových čitateľov napr. tu:

  Detské oddelenie FNsP J. A. Reimana Prešov, Gréckokatolícka charita Prešov, Dom sv. Kozmu a Damiána, Zariadenie pre seniorov Harmónia, Atrium, n.o., Atrium Svidník, n.o., Materská škola a domoškola Aktivi3, o.z., OZ Podaj ďalej, Susedská knižnica Ekopark Prešov, Čakáreň železničná stanica Kysak, Knižná búdka Ďakujem sused v areáli OZ Barlička a pod. …

  V prípade, ak patríte medzi záujemcov o knihy, zašlite nám prosím info o tom, ako sa volá vaša organizácia a o aký žáner kníh máte záujem. Ak budeme mať takéto knihy k dispozícii, radi vám ich darujeme.