Zapadajú vám knihy prachom?

Radi sa ich ujmeme a vašim knihám nájdeme nových čitateľov.
Poďme im dať druhú šancu!

Vedieť viacKontaktovať

Výkup kníh Prešov alebo darujte knihy za odvoz na dobrú vec

Rozmýšľate, čo so starými knihami, ktoré už nikdy čítať nebudete a potrebujete sa ich jednoducho zbaviť? Nechajte to na nás! Radi sa vašich nepotrebných „prachom zapadnutých“ kníh ujmeme a nájdeme im nových čitateľov.

Ak pochádzate z Prešova alebo okolia, máte veľkú knižnicu s množstvom už nepotrebných kníh, ktoré sú v peknom zachovalom stave a neradi by ste ich dali do koša, radi vás navštívime osobne. Ak vám však nevyhovuje osobné stretnutie, vieme poslať kuriéra, ktorý prevezme balík s vašimi knihami. Všetko je samozrejme v našej réžii.

Dajme knihám spoločne druhú šancu! Podporme kolobeh kníh, podporme účel, na ktoré boli vyrobené, podporme ich čítanie ako medzi deťmi tak aj medzi dospelými.

Vieme navštíviť všetky mestá a obce v okrese Prešov, ako je samotný Prešov, Kapušany, Fintice, Lipníky, Veľký Šariš, Malý Šariš, Župčany, Kendice, Petrovce, Kendice, Chmeľov a iné obce.

Podporme spoločne čítanosť kníh medzi ľuďmi,
ktorí si ich napr. nemôžu dovoliť.

Čo robíme?

“Čítajte knihy, ale pamätajte si, že kniha je len kniha a mali by ste vždy myslieť za seba.”
~ Maxim Gorky

Zber kníh Prešov

Ak potrebujete posunúť prečítané, nečítané či nechcené knihy, veľmi radi sa ich ujmeme. Zadarmo zabezpečíme odvoz a vašim knihám dáme druhú šancu.

Výkup kníh Prešov

Knihy prijímame darom alebo aj výkupom. Knihy, ktoré vám „zapadajú prachom“ oceníme na mieste a zaplatíme vám v hotovosti.

Nový domov pre knihy

Vašimi knihami naplníme knižné búdky, rozdelíme ich medzi deti v detských domovoch a domovoch dôchodcov, materských škôl, alebo aj na burzy kníh, či antikvariáty.

Vítame

Viac vítame darovanie kníh, nakoľko knihy od nás putujú do správnych rúk na dobrú vec. Vieme sa však dohodnúť aj na výkupe, podľa množstva a stavu kníh za symbolickú čiastku.

zapadnuté prachom
v číslach

Aj keď sme ešte len na začiatku našej „misie“ – toto sú naše štatistiky, ktoré vás možno zaujmú a ktoré budeme priebežne aktualizovať. Ďakujeme za podporu Prešov a okolie!

415

darovaných kníh

0

vykúpených kníh

4

darcovia

Kontaktujte nás vyplnením formulára!
Ozveme sa vám

    alebo nám jednoducho napíšte alebo zavolajte

    Napísali o nás

    “Niekedy aj malá pomoc dokáže niekomu druhému zmeniť život.”

    Fandím tomuto skvelému nápadu, ako dať knihy opäť do obehu. Sama som pretriedila knižnicu a do tohto projektu darovala vyše 100 kníh pre deti aj dospelých, ktoré boli pár-krát prečítané, prenášané len z miesta na miesto a tak si vďaka vám nájdu ďalších čitateľov.

    Oceňujem prístup, aj napriek tomu, že sú mladíci z Prešova, kuriér balík z knihami, ktoré vo svojej podstate „zapadali prachom“ vyzdvihol k spokojnosti. Odporúčam!